کد مطلب : 52651 تاریخ مطلب : 1399/01/21

اطلاعيه ستاد ملي مبارزه با کرونا در خصوص گام دوم فاصله گذاري هوشمند و باز گشايي گام به گام

کميته اطلاع رساني ستاد ملي مبارزه با کرونا در اطلاعيه اي موارد مهمي از گام دوم طرح فاصله‌گذاري هوشمند و بازگشايي گام به گام واحدهاي صنفي که در تهران از 30 فروردين به اجرا در مي‌آيد را منتشرکرد. در اين اطلاعيه آمده است: در پي آخرين مصوبات ستاد ملي مديريت بيماري کرونا، شيوه نامه اجراي […]

کميته اطلاع رساني ستاد ملي مبارزه با کرونا در اطلاعيه اي موارد مهمي از گام دوم طرح فاصله‌گذاري هوشمند و بازگشايي گام به گام واحدهاي صنفي که در تهران از 30 فروردين به اجرا در مي‌آيد را منتشرکرد.

در اين اطلاعيه آمده است: در پي آخرين مصوبات ستاد ملي مديريت بيماري کرونا، شيوه نامه اجراي اين طرح در واحدهاي صنفي را مبتني بر بخشنامه‌هاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و وزارت کشور به شرح ذيل اعلام ميگردد:

1- گام دوم طرح فاصله‌گذاري هوشمند که مبتني بر بازگشايي بخشي از واحدهاي صنفي است در استان تهران از تاريخ شنبه 99/01/30 آغاز خواهد شد.

2- واحدهاي صنفي مجاز به بازگشايي موظفند از تاريخ 99/01/21 با مراجعه به درگاه اطلاع‌رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، ضمن ثبت‌نام در اين درگاه، نسبت به دريافت گواهي سلامت، بارکد مربوطه و نصب آن در محل کسب اقدام نمايند.

3- فروشگاه‌هاي بزرگ و زنجيره‌اي غير FMCG (غير سوپرمارکتي، بهداشتي و شوينده)، پاساژ و مجتمع‌هاي تجاري و بازارهاي مرکزي مسقف، آرايشگاه و سالن‌هاي زيبايي، آموزشگاه‌هاي رانندگي، رستوران، اغذيه‌فروشي، طباخي و فست‌فود، گرمابه، سونا و ماساژ، روزبازارها و نمايشگاه‌ها، مراکز بازي و تفريحي و گيم‌نت، باشگاه‌هاي ورزشي و بدنسازي، تالار پذيرايي و سالن مراسم، قهوه‌خانه، چايخانه و تريا مشمول اين طرح نبوده و تا اطلاع ثانوي امکان بازگشايي واحدهاي خود را ندارند.

تبصره: مطابق مصوبه ابلاغي واحدهاي صنفي داراي پروانه کسب در حوزه رستوران، کبابي، فست فود و مشابه صرفا جهت غذاي بيرون‌بر مجاز به فعاليت هستند.

4- کليه واحدهاي صنفي در سراسر کشور موظفند تا تاريخ‌هاي اعلام‌شده فوق مطابق مصوبات و بخشنامه‌هاي پيشين ستاد ملي کرونا عمل کرده و تحت هيچ عنوان نسبت به بازگشايي واحدهاي خود اقدام نکنند.

اتاق اصناف تهران در خاتمه بار ديگر بر رعايت همه ضوابط و اصول بهداشتي که از سوي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و ستاد ملي مديريت بيماري کرونا اعلام شده و خواهد شد، تاکيد کرده و اشعار مي‌دارد اصناف، کسبه، فعالان صنفي تهران حفظ سلامت آحاد جامعه را اولويت اصلي خود دانسته و از هيچ تلاشي در اين مسير فروگذار نخواهند بود